دانلود رایگان مقاله استفاده از روش‌هاي کدگذاري و ماتريس لئوپولد جهت ارزيابي اثرات زيست‌محيطي احداث بزرگراه طبقاتي شهيد صدر تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن دانلود رایگان مقاله استفاده از روش‌هاي کدگذاري و ماتريس لئوپولد جهت ارزيابي اثرات زيست‌محيطي احداث بزرگراه طبقاتي شهيد صدر تهران :


تعداد صفحات :11

تقاطع‌های غیر همسطح با هدف جداسازی فیزیکی مسیرهای ترافیکی نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی معابر و تلفات انرژی دارند. از طرفی علاوه بر بررسی‌های فنی و اقتصادی، جنبه‌های زیست‌محیطی و اجتماعی این‌گونه پروژه‌ها باید مد نظر قرار گیرد. هدف از این مطالعه، ارزیابی زیست‌محیطی ناشی از احداث بزرگراه طبقاتی شهید صدر تهران در فازهای ساختمانی و بهره‌برداری به روش‌های کدگذاری و ماتریس لئوپولد تغییر یافته (ماتریس ایرانی) می‌باشد. در روش کدگذاری در مرحله ساختمانی، پروژه دارای 5 اثر مثبت، 30 اثر منفی و 229 فعالیت فاقد اثر بر محیط ‌زیست می‌باشد که بیشتر اثرات منفی با تمهیداتی مناسبی مانند استفاده از روش­های پیش ساخته رفع گردیده است. همچنین در مرحله بهره‌برداری، پروژه دارای 19 اثر مثبت، 5 اثر منفی و 160 فعالیت فاقد اثر بر محیط‌ زیست است که با استفاده از دیوارهای صوتی اثرات منفی در فاز بهره­برداری به حداقل رسیده است. در روش ماتریس لئوپولد بر اساس نتایج حاصل از بررسی وضعیت موجود و اعداد به ‌دست‌آمده از ماتریس و مقایسه اثرات درگزینه­های عدم اجرا و اجرا مشخص گردید که گزینه اجرا در فاز ساختمانی دارای امتیاز 20- و در فاز بهره‌برداری 30+ می‌باشد و گزینه عدم اجرا در فاز ساختمانی دارای امتیاز 2+ و در فاز بهره‌برداری 36- می‌باشد.

لینک کمکی