دانلود رایگان مقاله تدوين و انتخاب استراتژي توسعه گردشگري منطقه ويژه اقتصادي ميرجاوه بر اساس تحليل SWOT و ماتريس برنامه‌ريزي استراتژيک کمي (QSPM)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن دانلود رایگان مقاله تدوين و انتخاب استراتژي توسعه گردشگري منطقه ويژه اقتصادي ميرجاوه بر اساس تحليل SWOT و ماتريس برنامه‌ريزي استراتژيک کمي (QSPM) :


تعداد صفحات :42

منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه یک منطقه در حال رشد است که دارای جاذبه­های طبیعی و خدادادی در درون، و جاذبه­های طبیعی و تاریخی منحصر بفرد در اطراف خود به­خصوص در مناطق تمین و لادیز می‌باشد. این منطقه ویژه اقتصادی با قوت­های فراوان خواهد توانست از فرصت­های پیش روی خود بیشترین استفاده را ببرد. هدف پژوهش حاضر شناسایی نقاط قوت و ضعف و فرصت­ها و تهدیدهای پیش روی توسعه گردشگری منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه و ارائه استراتژی‌های مناسب و کارآمد می­باشد. شناسایی و تحلیل نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها با استفاده از مدل SWOT انجام شده و برای انتخاب بهترین استراتژی جهت توسعه گردشگری، ماتریس برنامه­ریزی استراتژیک کمی (QSPM) بکار گرفته شده است. جهت تعیین وزن­های عوامل SWOT پرسشنامه‌ای بر اساس مقیاس لیکرت بصورت 5 گزینه­ای طراحی و توسط 20 نفر از کارشناسان و خبرگان گردشگری در سطح استان سیستان و بلوچستان تکمیل شده است. نتایج تحقیق نشان می­دهد استراتژی­های تهاجمی مناسب­ترین استراتژی­ها برای توسعه گردشگری منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه می­باشند. استراتژی SO1 با میانگین 571/2 با تأکید بر توسعه اکوتوریسم (گردشگری طبیعی) در مراکز دارای جاذبه­های طبیعی به‌عنوان بهترین استراتژی پیشنهاد شده است.

لینک کمکی